Kuchyně v Mexiku

Jako všechno v této zemi, je i kuchyně pestrá a různorodá. Odhalovat tajemství mexické kuchyně je pro mnohé turisty gurmánským zážitkem.

Nejvýznamnějšími jídly dne je snídaně a druhé jídlo, které se podává někdy mezi pozdním obědem a brzkou večeří. Vzhledem k vysokým teplotám se oběd spíš odbude něčím malým.

Každý, kdo navštíví Mexiko, nesmí zapomenout ochutnat pravé tacos. Jedná se o kukuřičné placky, které jsou plněné vším možným. Oblíbenými Burritonáplněmi jsou mořské plody, kuřecí maso či zelenina. Často se setkáte také s typicky mexickými plněnými tortilami. Ale místní jídelníček se neskládá jen z tortil a dalších různých „placek“. Oblíbené jsou různé bifteky, omáčky a rýže. Zastoupení omáček a sals je v této kuchyni bohaté. Nejčastější jde o pálivé omáčky, do kterých se přidává chilli, ale existuje i spousta sladkých omáček. Do některých se přidává i čokoláda. Své nezastupitelné místo na jídelníčku Mexičanů mají fazole. Najdeme je v různých podobách, zálivkách, tortilách, salátech. Místo dezertu si můžete pochutnat na čerstvém ovoci.

Když se mluví o Mexickém pití, jistě vás jako první napadne tequila. Toto tradiční pití, vyráběné z rostliny agáve, má v této destinaci dlouhou historii a rozlišuje se několik druhů. Dalším oblíbeným alkoholickým nápojem, který se prodává na každém rohu, je pivo. Pokud však čekáte pivo, na které jsme zvyklí u nás, budete překvapeni. Pod názvem pivo vám bude naservírován nápoj světle žluté barvy s limetkou, solí a brčkem. Sůl je nezbytným doplňkem, aby pivo pěnilo. Dalším tradičním, tentokrát nealkoholickým nápojem je sangrita - ajčatová šťáva s pomerančem, chilli, citronem, cibulí a solí. Setkat se můžete i s další pro nás neobvyklou kombinací – horkou čokoládou s chilli nebo jiným kořením.

 

 

Průvodce Mexikem

Zájezdy do Mexika

Základní informace o Mexiku

Historie Mexika

Kultura v Mexiku

Příroda v Mexiku

Kuchyně v Mexiku

Památky v Mexiku

Tipy na výlety v Mexiku

Ubytování v Mexiku

Kde, kam a jak v Mexiku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Mexika

Aguascalientes Baja California Sur Basse-Californie du Nord Campeche Coahuila de Zaragoza Colima Durango Guanajuato Guerrero Hidalgo Chiapas Chihuahua Jalisco México Mexico D.F. Michoacán Morelos Nayarit Nuevo León Oaxaca Puebla Querétaro Quintana Roo San Luis Potosí Sinaloa Sonora Tabasco Tamaulipas Tlaxcala Veracruz-Llave Yucatán Zacatecas
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde