Památky v Mexiku

Chichén Itzá

Schodovitá pyramida El Castillo del Serpiente Emplumado, čili pyramida opeřeného hada v tomto archeologickém komplexu představuje jednu z Chichen itzanejznámějších památek Mexika. Tato stavba je opředená různými tajemstvími. Každá stěna je orientována k jedné světové straně a to s minimální odchylkou. Na vrchol pyramidy není volný přístup, ale můžete si prohlédnout obětní oltář, který se ukrývá uvnitř této unikátní stavby. V komplexu najdeme i mnoho dalších prastarých staveb, např. hřiště, které bylo určeno pro jistou míčovou hru.

Tulum

Toto kouzelné mayské město se nachází uprostřed zelené džungle přímo na útesu nad sytě modrým mořem. Čas způsobil, že z města, využívaném i španělskými kolonizátory, zbyly pouze ruiny, což ovšem neubírá na kráse tohoto místa. Nejvýraznější stavbou je hrad, který měl pravděpodobně sloužit jako ochrana před nebezpečím, které hrozilo od moře. Byl tu objeven i maják, což dokazuje, že město nejspíš v dávných dobách sloužilo i jako přístav. V areálu můžete obdivovat stavby s poetickými názvy jako Chrám větru či Chrám moře. Město je vstupní branou do rezervace Sian Ka'an, kde budete fascinováni tropickou přírodou.

Uxmal

Toto město bylo ve své době jedním z největších a nejvýznamnějších měst na Yucatánu. Představuje nejmajestátnější ruiny mayské civilizace v celé destinaci. Nejvýznamnější stavbou je 35 m vysoká Kouzelníkova pyramida, ve které je ukryto pět chrámů a její stavba trvala téměř neuvěřitelných 400 let. Většina je však veřejnosti nepřístupná. Kromě této stavby si tady můžete prohlédnout hřiště a několik chrámů nesoucích názvy zvířecích božstev, např. Dům želv.

Teotihuacan

Stavby ve „Městě bohů“, které tu existovaly již před příchodem Aztéků, využili obyvatelé tohoto kmene k vlastním potřebám. Rozlehlý areál protíná Cesta Teotihuacanmrtvých vedoucí od vchodu k majestátní Pyramidě Měsíce kolem neméně významné Pyramidě Slunce. K těmto pyramidám se opět váže mnoho zajímavostí. Například neobvyklá shoda obsahu podstavy Pyramidy Slunce a Velké pyramidy v Gíze. Vrchol Pyramidy Slunce se nachází ve stejné nadmořské výšce jako vrchol Pyramidy měsíce, která je sice menší, ale stojí na vyšším místě. Aztékové podobně jako Mayové také často pojmenovávali stavby podle různých zvířat. Tak můžete v areálu obdivovat např. Chrám jaguářích bojovníků nebo Pevnost opeřeného hada.

Taxco

Taxco – město stříbra nabízí nahlédnutí do doby kolonizace. Při procházce historickým jádrem města jakoby jste se propadli v čase do dob prvních španělských obyvatel a těžby stříbra, které je na toto místo nalákalo. Městečko se rozkládá ve výšce 1800 m. n. m. na úbočí horského masívu Sierra Madre del Sur, což zaručuje příjemné podnebí. Prohlédnout si můžete několik muzeí a kostel Iglesia de Santa Prisca, stojící na jednom z malých náměstí. Městečko nabízí i atrakci v podobě lanovky s výhledem na nedaleké Mexico City.

 

 

Průvodce Mexikem

Zájezdy do Mexika

Základní informace o Mexiku

Historie Mexika

Kultura v Mexiku

Příroda v Mexiku

Kuchyně v Mexiku

Památky v Mexiku

Tipy na výlety v Mexiku

Ubytování v Mexiku

Kde, kam a jak v Mexiku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Mexika

Aguascalientes Baja California Sur Basse-Californie du Nord Campeche Coahuila de Zaragoza Colima Durango Guanajuato Guerrero Hidalgo Chiapas Chihuahua Jalisco México Mexico D.F. Michoacán Morelos Nayarit Nuevo León Oaxaca Puebla Querétaro Quintana Roo San Luis Potosí Sinaloa Sonora Tabasco Tamaulipas Tlaxcala Veracruz-Llave Yucatán Zacatecas
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde